Mám strach, že si manžel najde milenku… Co mám dělat?

Dnes v noci se mi zdál sen o tom, že můj manžel si našel milenku. Co teď, říkala jsem si? Mám o něj bojovat – nadávat ji, vyškubat ji vlasy, nebo ho mám prostě jen nechat jít a vzdát se? Co budu dělat? Co se stane s naší dcerou? Množství myšlenek vyplouvalo napovrch, zejména však strach. Probudila jsem se propocená a děkovala, že to byl jen sen.

Jak si ten sen mám však vyložit? Donutilo mě to k hlubšímu zamyšlení nad partnerským životem. Když jsme se s manželem před lety poznali, všechno bylo krásné, zalité sluncem. Do našeho vztahu jsme šli po hlavě. Brzy jsme měli dítě, vzali jsme se, bydleli spolu.

Postupem času však v každém vztahu vášeň vyprchává a nastává realita všedního života, výchova dětí, skloubení všeho s prací, koníčky. Člověk neví, kde mu hlava stojí. Má tolik povinností a starostí s tím, aby všechno fungovalo.

Plynou roky a tím, jak přijde do rodiny dítě, nová práce, noví známí, nové koníčky – je přirozené, že se ti manželé vyvíjejí. Do jejich života vcházejí nové věci. Ačkoli jsou spolu a tráví spolu podstatnou část života, jejich život není stejný. Každý z nich se setkává s novými věcmi a ty ho popohánějí někam. Lehce se tak může stát, že každý z manželů jde jiným směrem. Jejich životní cesty se liší, charakter se vyvíjí a mohou se i změnit celkově.

Postupem času však v každém vztahu vášeň vyprchává a nastává realita všedního života, výchova dětí, skloubení všeho s prací, koníčky.

Jeden známí po letech manželství zhubnul natolik, že se z něj stal velmi pohledný a pro ženy atraktivní muž. Jeho žena ho v hubnutí velmi podporovala i přesto, že už netrávil tolik času s rodinou, ale spíše ve fitness centru. Nicméně on nikdy dříve nepoznal takový zájem žen, nechal se svým „novým“ sebevědomím velmi ovlivnit. Změnil se. Už neslyšel volání ženy po společném čase, společných výletech, dovolených. Úplně se zahleděl sám do sebe.

To se v životě občas stává. Ač na začátku vztahu jsou si lidé tak blízcí a chtěli spolu trávit veškerý volný čas, po pár letech se může stát, že se ty nůžky mezi nimi rozevřou. To pak nejde už vrátit zpátky. V tu chvíli ještě může přijít milenka a je po letitém vztahu.

Jak tomu předejít? Jak zabránit tomu, aby si manžel našel milenku?

Myslím si, že nejdůležitější je přiznat si, že se to skutečně může stát. Takový je život. On má právo stejně jako já se zamilovat do někoho jiného. Pokud by se tak stalo, přijmout to. Lidi se vyvíjejí a nic není jako na začátku.

Myslím si, že je nejdůležitější si přiznat, že se to skutečně může stát.

Já jsem moc vděčná za svůj dnešní sen. Řekl mi, ať se zastavím ve svém životě a popřemýšlím, co pro mě vlastně manžel znamená. Uvědomila jsem si, že i přes malicherné dohady svého muže miluji, je skvělý a že bych si ho měla více vážit a být mu vděčná za všechno, co pro mě a dcerku dělá.

Když si něco takového člověk uvědomí, měl by tedy začít něco konat. Chystám se upéct dort, který tak manžel miluje. Začnu se doma atraktivněji oblékat, abych pro něj byla stále přitažlivá, nechám ho poctivě vyspat po noční…

Strach z odchodu manžela za jinou je přirozený. Život je však cesta s množstvím rozcestí, kde se jeden od druhého může vzdalovat. Za partnerský vztah ovšem nesou zodpovědnost dva. Většinou, když je vztah harmonický po všech stránkách, nemá nikdo z partnerů potřebu pokukovat někde jinde. A je tak menší pravděpodobnost, že si manžel někoho jiného najde.

V případě, že se manželé od sebe odcizují, měli by to brát jako zamyšlení. Život nám tím chce něco říci. Chce, abychom si uvědomili, že bychom měli o vztah více pečovat jako jsem to psala v článku Jak vydržet s jedním člověk celý život, nebo že činíme něco špatně, nebo nám chce poslat do cesty někoho jiného. Všechno, co se kolem nás děje, se děje z nějakého důvodu. Třeba se potřebujeme poučit…

 

Mou vášní je pozitivní psychologie v každodenním životě a pomáhám klientům k transformaci jejich myšlení v pozitivní. Snažím se je tak vést celkově k šťastnějšímu životu. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů