Nevěstin strach ze svatebního dne aneb co když se něco nepovede tak, jak má?

 

 

V sobotu jsem byla na svatbě jedné známé. Svatbu plánovala už rok dopředu. Měla to zorganizované do posledního detailu. V pátek za mnou přišla a říkala mi, že má velké nervy. “Co když to nedopadne tak, jak má? Co když se nebudou lidi bavit? Co když zapomenu něco doma?” To byly typické otázky, které ji provázely poslední týden před svatbou.

Strach je úplně přirozený. Je naším ochráncem na cestě životem. Vzniká v nebezpečných situacích a říká nám, že máme být opatrní. Naše tělo se při strachu začne třást, buší nám srdce, zrychleně dýcháme a někdy nám i naskočí husina. Dokážete si představit situaci, kdyby na Vás v lese zaútočil medvěd a Vy tam jen tak stáli? Je dobře, že máme strach!

Strach je úplně přirozený. Je naším ochráncem na cestě životem. Vzniká v nebezpečných situacích a říká nám, že máme být opatrní.

Strach je špatný pouze v případě, kdy se jím sami necháme paralyzovat. Z toho právě vznikají různé fobie, které velmi omezují lidský život.

A co strach z toho, aby byl svatební den perfektní? Je to strach, který ovšem nevzniká v případě, kdy má dojít k nebezpečné situaci. Svatba je přece krásná událost, na kterou lidé vzpomínají celý život. V tomto případě jde o strach, který člověka trochu omezuje a stresuje.

Zbavit se strachu nejde. Každý člověk na této planetě strach má. Ať už jde o mně, Vás, Vašeho šéfa, nebo nějakou celebritu. Vždy se najde situace, kdy se něčeho obáváme. Rozdíl však u jednotlivých osob je ve vnímání strachu. 

Někteří lidé totiž se svým strachem pracují. Nezbaví se ho jednou pro vždy, ale když přijde, vědí, co s ním mají dělat. Proto když jsem před sebou viděla nádhernou nevěstu, jak ji strach svazuje z dokonalé svatby, musela jsem za ní jít.

Svatba není o tom, že bychom měli přemýšlet a bát se, zda to dopadne dobře. Zkrátka to dopadne dobře, ale musíme připustit, že možná jinak než očekáváme. Když si vzpomenu na svojí svatbu, měla jsem vysněné, jak bude ozdobené auto, v kolik budeme odjíždět od nás z domu na obřad, jaké bude počasí, jak bude probíhat večer zábava.

Svatba není o tom, že bychom měli přemýšlet a bát se, zda to dopadne dobře. Zkrátka to dopadne dobře, ale musíme připustit, že možná jinak než očekáváme.

Ve svatební den ráno jsem se probudila v 5 hodin ráno a měla jsem jet ke kadeřnici. Sotva jsem vyšla ven, pršelo. Zdobení aut mělo probíhat tehdy, až přijede kolona od ženicha. Naplánováno to bylo na 9 hodinu. 9:05 ženich nikde. 9:30 ženich stále nikde. Potom už jsem se jen doufala, že si to nerozmyslel. Naštěstí nerozmyslel.

Nicméně přijel pozdě a skoro vůbec se u nás lidé od manžela nestihli zastavit, protože bychom nestíhali obřad. Na auta se něco jen tak naházelo a jelo se. Večer se bavili úplně jiní lidé, než jsem čekala.

Svatba tedy byla úžasná, ale ne tak, jak jsem si vysnila. Naštěstí v tu dobu jsem uměla pracovat se svými strachy, tak jsem všemu nechala volný průchod. Nelpěla jsem na mojí vysněné svatbě, ale užila jsem si naplno TU SVOJI takovou, jaká byla. Dodnes svatební den považuji za nejkrásnější den ve svém životě.

Dodnes svatební den považuji za nejkrásnější den ve svém životě.

Již dříve se mne hodně nevěst ptalo, jak nelpět na dokonalé svatbě. Ptalo se mne jak se uvolnit a naplno prožít svůj svatební den. Jak se přestat strachovat z toho, zda všechno vyjde tak, jak má? Rozhodla jsem se napsat ebook Překonej svůj strach! Skamaraď se s ním! který zanedlouho už spatří světlo internetu 🙂

Sledujte facebookovou stránku Života s úsměvem, kde jsou aktuální informace.

 

Mou vášní je pozitivní psychologie v každodenním životě a pomáhám klientům k transformaci jejich myšlení v pozitivní. Snažím se je tak vést celkově k šťastnějšímu životu. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů