Zákon rezonance a štěstí aneb jak si přitáhnout do života více šťastných chvil

Nedávno jsem přemýšlela nad tím, že ačkoli se cítím velmi šťastná, jsou chvíle, kdy tomu tak není. Chvíle, kdy jsem naštvaná na manžela, dcera neposlouchá, v obchodě jsou dlouhé fronty a někdo přede mnou udělal “myšku” autem a málem jsme se střetli.

Jsou to dny, kdy z nějakého důvodu moje vnitřní nastavení není na kladných vlnách. Jak je však možné i v tyto dny být šťastnější? Tip na rozesmátí jsem Vám poskytla v ebooku zdarma 4 tipy, jak si zachovat POZITIVNÍ PŘÍSTUP k životu v každodenním shonu, nicméně zde Vám předložím další možnost.

Určitě už jste někdy slyšeli o fyzikálním zákonu rezonance, tj. zákon přitažlivosti. Podobné kvality se navzájem přitahují. Když tedy budeme šťastní, vysíláme vlny vysoké úrovně a stejné vlny doputují opět k nám. Štěstí přitahuje zase jenom štěstí a naopak. Určitě jste někdy zažili situaci, kdy jste měli špatný den a všechno bylo špatně. Prostě, když jsme naladění na to, že jsme něco pokazili, tak je velká pravděpodobnost, že zase něco pokazíme.

Podobné kvality se navzájem přitahují. Když tedy budeme šťastní, vysíláme vlny vysoké úrovně a stejné vlny doputují opět k nám. Štěstí přitahuje zase jenom štěstí.

Když chceme ve svém životě být šťastnější a přitom prožíváme špatný den. Musíme ho co nejrychleji změnit ve šťastný, než nás potká zase něco negativního. Velmi jednoduchou metodou je čerpání ze své minulosti. Je nepodstatné, jak dlouho to je, kdy jste byli šťastní, jaká událost to způsobila.

Pokud si vzpomenu na to, jak jsem byla šťastná, když jsem s kamarádkou ve 12 letech brodila řeku a uplavala jí bota, je ten zážitek stejně silný jako tenkrát. Vůbec se neoslabil za ta léta, která mezi tím uplynula.

Vzpomínka na prožité štěstí v nás zůstane celý život. – Pierre Franckh

Stačí si to jen znovu vybavit a zkusit se rozpomenout na to, kde přesně to bylo – co tam bylo, co jsme cítili, či jinak vnímali, s kým jsme tam byli, jaké bylo počasí, jaký byl výsledek té události atd. Nemusíte se obávat, že si na nic z výše uvedeného nevzpomenete. Když tu situaci budete plně prožívat, Váš mozek si na vše rozpomene.

Pro tyhle dny jsem si tedy už dopředu připravila a stále do něj dopisuji SEZNAM ŠŤASTNÝCH DNÍ v mém životě. Když té šťastné chvíli věnuji alespoň 8-10 minut inkriminovaný den, zlepší se mi mé vibrace a opět začnu přitahovat jen štěstí.

Ráda bych ale také podotkla, že šťastní lidé nejsou jen šťastní. I oni ve svém životě zažívají zklamání, tragédie a jiné dílčí neúspěchy. To k životu zkrátka patří. Díky těmto chvílím se v životě posouváme dál. Ne nadarmo se říká, že všechno zlé je k něčemu dobré. Posílí nás to a s novými zkušenostmi můžeme jít dál.

Proto úspěšní lidé, když jim do života zasáhne něco špatného, snaží se z toho rychle poučit a berou to jako novou životní výzvu. Snaží se do života opět natáhnout štěstí a jít dál. Bohužel ten, kdo  nevyužívá zákon rezonance, se může spousty let topit v neštěstí. Stagnuje a neví, jak se z toho dostat. Vlastně ani nechce.

Co z toho tedy vyplývá? Pokud chcete být šťastní, počítejte s tím, že do Vašeho života budou sice vstupovat i negativní události, poučte se z nich a využijte zákon rezonance k tomu, abyste mohli jít dál. Vždy Vás to posune.

Zdroje:

FRANCKH, Pierre. Jednoduše buďte šťastní: 7 klíčů k lehkosti bytí. Olomouc: Nakladatelství ANAG, 2012, 219 s. ISBN 978-80-7263-745-4.

FRANCKH, Pierre. Zákon rezonance. Přeložil Iva WALLNEROVÁ. Olomouc: ANAG, c2010, 205 s. ISBN 978-80-7263-621-1.

 

Mou vášní je pozitivní psychologie v každodenním životě a pomáhám klientům k transformaci jejich myšlení v pozitivní. Snažím se je tak vést celkově k šťastnějšímu životu. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  1. Karina Habrová napsal:

    Tohle je moc hezky napsané.
    Myslím si, že pocit štěstí/neštěstí ovlivňuje i skutečnost, zda člověk má růstové nebo fixní nastavení mysli. Lidé s růstovým nastavením mysli i špatný den, pocit neštěstí berou jako výzvu, kterou lze překonat a získat opět pocit štěstí. Podaří se jim tedy přivolat štěstí zpět, což lidé s fixním nastavením mysli často nedokáží. Ale to je jen názor 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů